AMBROKSOL HASCO MAX 60 MG X 15 TABL.

 • Dodaj recenzję:
  • 69467
  • Producent: HASCO-LEK
  • Kod producenta: 5909991284947
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 11,90 zł

  Wiek: +12
  Postać: Tabletki
  Rodzaj rejestracji: Lek

  AMBROKSOL HASCO MAX 60 MG

  Wskazania

  Ambroksol Hasco Max 60 mg to tabletki powlekane wskazane do stosowania w ostrych i przewlekłych chorobach płuc i oskrzeli przebiegających z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu. Lek łagodzi kaszel i ułatwia odkrztuszanie. Przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia.

  Właściwości

  Ambroksol czyli substancja czynna leku Ambroksol Hasco Max, intensyfikuje wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, przez co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

  Stosowanie

  Lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

  Lek przeznaczony do stosowania doustnego.

  Zalecana dawka

  1 tabletka 2 razy na dobę lub 1/2 tabletki 3 razy na dobę.

  Tabletki należy popijać płynem. Można je przyjmować z posiłkiem lub bez posiłków. Tabletkę można podzielić na równe dawki.

  Informacje

  Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat - dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat dostępny jest syrop zawierający tą samą substancje czynną.

  Ambroksol Hasco Max 60 mg jest niezalecany gdy pacjent ma uczulenie na chlorowodorek ambroksolu lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

  Niewskazany jeśli u pacjenta występuje dziedziczna nietolerancja laktozy.

  Nie zaleca się stosowania leku Ambroksol Hasco Max w trakcie ciąży, zwłaszcza w jej pierwszych trzech miesiącach.

  Nie zaleca się stosowania leku Ambroksol Hasco Max u kobiet karmiących piersią, ponieważ chlorowodorek ambroksolu przenika do mleka kobiecego.

  Opakowanie

  15 tabletek powlekanych

  Skład

  Substancja czynna: chlorowodorek ambroksolu.

  Jedna tabletka powlekana zawiera 60 mg ambroksolu chlorowodorku.

  Pozostałe składniki (substancje pomocnicze): laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, żelowana, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, otoczka Opadry - 200 200F280000 White (alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), talk, makrogol 3350, kwasu metakrylowego kopolimer, sodu wodorowęglan)

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.