Na co pomoże wapno do picia?

2

W dzisiejszych czasach powstaje coraz więcej leków, które mają bardzo przyjazną formę spożywania dla pacjentów. Tak samo jest w przypadku wapnia, które nie musi być już używane wyłącznie w tabletkach. Ostatnio coraz popularniejsze jest wapno do picia. Czy lek podany w ten sposób jest bezpieczny dla naszego organizmu? Czy warto go stosować? Jaka jest jego skuteczność?

Jakie są objawy niedoboru wapnia?

Warto na początku zaznaczyć, że prawidłowy poziom wapnia we krwi to 2,1–2,6 mmol/l. Jakie są objawy niedoboru tego pierwiastka? Mały zasób wapnia charakteryzuje się skurczami mięśni, mrowieniem i drętwieniem kończyn, zwolnieniem tętna oraz bólami w stawach. Jeśli jednak niedobory nie zostaną w porę uzupełnione, to później jest tylko gorzej. Trzeba podkreślić, że te poważniejsze braki powodują ubytki w uzębieniu, zaburzenia snu albo krwotoki (jak choćby z nosa). Skrajne przypadki niedostatku wapnia mogą powodować utykanie i trudności w chodzeniu, częste złamania kości, stany lękowe, a u dzieci utratę zębów oraz zaburzenia wzrostu.

Jakie są objawy nadmiaru wapnia?

Oczywiście, nadmiar wapnia też jest szkodliwy. Osoby z taką przypadłością mają kłopoty z zaparciami, brakiem apetytu czy nudnościami. Zbyt wysokie stężenie tego pierwiastka przyczynia się do powstawania kamieni nerkowych oraz obniżenia wchłaniania żelaza oraz cynku.

Czy wapno do picia jest bezpiecznym lekiem?

Zdecydowanie tak. Jest to bardzo dobra alternatywa dla zwykłych tabletek. Trzeba podkreślić, że korzystanie z usług sprawdzonych aptek czy sklepów internetowych oferujących takie produkty daje gwarancję, że wszystkie leki posiadają niezbędne atesty i zostały legalnie dopuszczony do sprzedaży. Nikt zatem nie powinien mieć obaw, że medykamenty kupowane w sieci mogą w jakikolwiek sposób nam zaszkodzić.

Dlaczego warto stosować wapno do picia?

Trzeba podkreślić, że stosowanie tego produktu przyczynia się do tego, że będziemy mieć mocne kości, prawidłową krzepliwość krwi czy zdrowe zęby. To jednak nie wszystko. Regularne uzupełnianie tego pierwiastka eliminuje skurcze mięśni, co oczywiście przekłada się na nasze samopoczucie. Jesteśmy mocniejsi i mamy większą energię do wykonywania codziennych obowiązków. Nie grożą nam żadne mrowienia i drętwienie kończyn. Nasze tętno jest na prawidłowym poziomie, a bóle w stawach omijają nas szerokim łukiem.

Warto zaznaczyć, że wapno do picia to także idealny medykament dla osób cierpiących na różne reakcje alergiczne. Spożywanie tego produktu eliminuje katar, kaszel i objawy wynikające z różnych alergii. Nie można nie wspomnieć, że ta forma leku jest także idealna, jeśli chodzi o pomoc w prawidłowym krzepnięciu krwi. Ponadto, ten pierwiastek pośredniczy także w działaniu hormonów. Te wszystkie korzyści można uzyskać dzięki systematycznemu spożywaniu wapnia. Oczywiście, trzeba to robić w rozsądnych ilościach.

Jakie są przeciwwskazania?

Przed stosowaniem tego medykamentu należy zrobić sobie badania i określić zasób pierwiastka, aby nie doprowadzić do nadmiaru wapnia. Innymi przeciwwskazaniami są na przykład hiperkalcemia, hiperkalciuria oraz różne choroby nerek, w tym kamica nerkowa i zwapnienie nerek.