Rzucam palenie! Jak zrobić to skutecznie

2

Szkodliwość palenia tytoniu jest powszechnie znana każdemu człowiekowi. Ryzyko zachorowań na wiele śmiertelnych chorób z pewnością przemawia na niekorzyść palenia tytoniu, w połączeniu ze szkodliwym działaniem na skórę czy zęby, powstaje mieszanka która zdecydowanie namawia do porzucenia tego nałogu. Jednak to nie zawsze jest łatwe, często boimy się skutków ubocznych rzucenia tego nałogu- podjadania, nerwów czy innych nieprzyjemności. Jednak w tych czasach rzucenie staje się coraz łatwiejsze. Pomoc znaleźć można w środkach aptecznych. Jednak jakich środków używać, aby rzucić palenie skutecznie i bezpowrotnie?

Tabletki na rzucanie palenia

Jednym ze sposobów na rzucenie palenia są tabletki antynikotynowe. Ich działanie zdecydowanie pomaga pozbyć się z organizmu nikotyny, ale także uniknąć niepotrzebnych skutków ubocznych. Dodatkowo ich stosowanie jest łatwe i dyskretne, jest to bardzo wygodny sposób dla każdego. Kuracja trwa od kilkunastu dni do kilku tygodni, jednak skuteczność jaką posiadają jest bardzo wysoka.

Inny sposób

Innym sposobem niż tabletki na rzucenie palenia są kapsułki. Czym różni się to rozwiązanie? Kapsułki posiadają mniej substancji pomocniczych wykorzystywanych przy procesie produkcji, w porównaniu do tabletek antynikotynowych , jednak ilość substancji aktywnych oraz ich przyswajalność są takie same. Powoduje to kapsułki tak samo skutecznym sposobem na rzucenie palenia, jak tabletki.

Sposoby nietypowe

Jednym z najbardziej zaskakujących sposobów na rzucenie palenia, są plastry. Idealne rozwiązanie dla osób które nie chcą zażywać tabletek czy kapsułek, bardzo dyskretne i wygodne rozwiązanie. Nie musimy pamiętać o której godzinie powinniśmy przyjąć kolejna dawkę, po prostu naklejamy plaster a on przez kolejne kilka godzin, stopniowo uwalnia do organizmu substancje czynne, które zwalczają chęć sięgnięcia po papierosa. Wiele osób uważa, że plastry nie są działającym sposobem, jednak udowodniono, że swoją skutecznością nie odstają od tabletek czy kapsułek. Warto sprawdzić ten wygodny sposób.

Multum rozwiązań

Jeśli żaden z dotychczas przedstawionych sposobów nie był w stanie przekonać do skorzystania, warto sprawdzić kolejne, aż do skutku. Jednym z nich są tabletki antynikotynowe do ssania. Stosuje się je w przypadku kiedy odczuje się chęć zapalenia, a one skutecznie ją zwalczają. Ciekawa metoda której dawkowanie zależy od tego kiedy chcemy sięgnąć po papierosa. Innym sposobem, który również stosuje się w przypadku chęci zapalenia jest spray do ust. Kiedy odczuje się potrzebę zapalenia po prostu używamy go doustnie, a on błyskawicznie wchłania się w naczynia krwionośne i zwalcza głód nikotynowy.

Dawkowanie

Tabletki na rzucenie palenia, czy także kapsułki mają określoną "moc". Jest ona zależna od zawartości substancji aktywnej w jednej tabletce czy kapsułce. Warto zapoznać się z ich ulotką oraz dokładnym działaniem na organizm aby wybrać idealne rozwiązanie dla siebie. Warto pamiętać że przedawkowanie środków wspomagających może mieć złe skutki, dlatego przy zdecydowaniu się na któryś produkt, najpierw przeczytajmy kilka słów o jego specyfikacji, stosowaniu czy przeciwwskazaniach do stosowania, co pozwoli uniknąć problemów.