CALCIUM C POMARAŃCZA X 16 TABLETKI MUSUJĄCYCH (POLFA ŁÓDŹ)

 • Dodaj recenzję:
  • 21938
  • Producent: POLFA-ŁÓDŹ
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 3,90 zł

  Przeznaczenie: Alergia
  Postać: Tabletki
  Rodzaj rejestracji: Suplementy diety

  CALCIUM C POMARAŃCZA

  Wskazania

  Stany zwiększonego zapotrzebowania na wapń (ciąża, laktacja, okresy intensywnego wzrostu u dzieci, rekonwalescencja, złamania kości), przeziębienia, wspomagająco w leczeniu chorób alergicznych, stanów zapalnych.

  Działanie

  Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym, wpływającym na utrzymanie równowagi elektrolitowej organizmu oraz prawidłowe funkcjonowanie wielu mechanizmów regulacyjnych. Jest niezbędny w wielu procesach, m.in. przewodnictwie nerwowo-mięśniowym, czynności mięśni, prawidłowym rozwoju układu kostnego, procesach krzepnięcia krwi, aktywacji niektórych enzymów, przepuszczalności błon komórkowych i naczyń. Laktoglukonian wapnia jest jednym z najlepiej przyswajalnych przez organizm organicznych związków wapnia. Witamina C wspomaga procesy obronne organizmu i działa uszczelniająco na śródbłonki naczyń. Podanie preparatu uzupełnia niedobory wapnia i witaminy C w organizmie, prowadzi do zmniejszenia obrzęków i odczynów alergicznych oraz zwiększa odporność organizmu.

  Dawkowanie

  Doustnie

  1 tabletka 3 razy dziennie (po uprzednim rozpuszczeniu tabletki w 0,5 szklanki wody).

  Możliwe skutki uboczne

  Po dużych dawkach mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

  Składniki

  1 tabl. musująca zawiera 1,55 g laktoglukonianu wapnia (co odpowiada 200 mg wapnia) i 200 mg kwasu askorbowego.

  Informacje dodatkowe

  Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety ani zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Przed zastosowaniem produktu zapoznaj się z dokładnymi informacjami podanymi na opakowaniu lub załączonej ulotce.