COMAR NA KOMARY MESZKI KLESZCZE X 30 TABLETKI

 • Dodaj recenzję:
  • 24895
  • Producent: PHARMACY LABORATORIES
  • Dostępność: Chwilowy brak - zapytaj o dostępność Chwilowy brak - zapytaj o dostępność
  • szt.
  • 5,90 zł
  • Niedostępny

  Przeznaczenie: Ukąszenia komary, kleszcze, meszki
  Postać: Tabletki

  Comar

  Składniki:

  1,4 mg chlorowodorku tiaminy, 50 mg wyciągu pachnotki zwyczajnej.

  Wskazania i działanie:

  Comar zawiera ekstrakt roślinny i witaminę B!. Suplementacja tych składników ogranicza zainteresowanie owadów skórą człowieka redukując ilość ukąszeń oraz mniejsza skórny odczyn alergiczny w reakcji na ślinę komarów, meszek i kleszczy.

  Witaminy z grupy B, do których należy tiamina, nie są magazynowane w organizmie, należy je systematycznie dostarczać wraz z dietą. Organizm łatwo pozbywa się nadmiaru tiaminy usuwając ją wraz z potem i moczem.

  Usuwane przez organizm nadwyżki niezsyntetyzowanej, witaminy B1 powodują specyficzny zapach skóry, nieznacznie tylko wyczuwalny dla człowieka, ale ograniczający zainteresowanie owadów odkrytymi częściami ciała człowieka.

  Zawarty w preparacie wyciąg z pachnotki zwyczajnej nie dopuszcza do powstawania reakcji alergicznej organizmu (bąbli i swędzenia skóry) w przypadku, gdy jednak dojdzie do pokąsania przez insekty. Pachnotka dodatkowo ogranicza wydzielanie potu, co powoduje dłuższe utrzymywanie na skórze wyczuwalnego przez owady zapachu preparatu.

  Dawkowanie: doustnie

  Doraźnie od 1 do 2 tabletek, najlepiej na około godzinę przed wieczorną aktywnością insektów. W okresie wylęgu komarów, meszek i kleszczy zalecane jest systematyczne stosowanie 1 tabletki dziennie. W planowanej podróży lub przed sezonem urlopowym rozpocząć stosowanie na około 14 dni przed wyjazdem.

  Informacje dodatkowe

  Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety ani zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Przed zastosowaniem produktu zapoznaj się z dokładnymi informacjami podanymi na opakowaniu lub załączonej ulotce.