DENTOCAL X 120 TABLETKI

 • Dodaj recenzję:
  • 61606
  • Producent: LEKAM
  • Dostępność: Chwilowy brak - zapytaj o dostępność Chwilowy brak - zapytaj o dostępność
  • szt.
  • 22,00 zł
  • Niedostępny

  Przeznaczenie: Choroby dziąseł
  Postać: Tabletki
  Rodzaj rejestracji: Suplementy diety

  DENTOCAL

  Wskazania

  Stosować w przypadku zwiększonej podatności zębów na ubytki, podrażnionych dziąseł, po zabiegach stomatologii chirurgicznej, a także w czasie odchudzania się i menopauzy.

  Działanie

  Stosowanie preparatu pozwala na uzupełnienie w organizmie poziomu m.in. wapnia, magnezu i witaminy D3 - składników które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Wapń poprawia proces mineralizacji tkanki kostnej. Ogranicza stopień przepuszczalności naczyń włosowatych i błon komórkowych zmniejszając zmiany uczuleniowe. Pomaga w utrzymaniu zgodnego z normą przekaźnictwa nerwowego. Witamina D wspomaga wchłanianie wapnia i fosforu z pokarmu i reguluje poziom wapnia w surowicy. Odpowiedni jej poziom w organizmie przeciwdziała krzywicy, osteomalacji i osteoporozie, ale także cukrzycy, nowotworom, schorzeniom autoimmunologicznym i zaburzeniom sercowo-naczyniowym.

  Stosowanie

  1 tabl rano i 1 tabl. wieczorem, najlepiej bezpośrednio przed lub po myciu zębów. Tabletkę należy połknąć i popić wodą.

  Składniki

  1 tabletka zawiera: wapń 162 mg, magnez 127 mg, witamina C 20 mg, witamina B3 8 mg, laktoferyna 5 mg, witamina B5 3 mg, witamina B2 0,7 mg, witamina B6 0,7 mg, witamina B1 0,55 mg, witamina D3 2,5 mcg.

  Informacje dodatkowe

  Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety ani zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Przed zastosowaniem produktu zapoznaj się z dokładnymi informacjami podanymi na opakowaniu lub załączonej ulotce.