DENTOSEPT 100 ML

 • Dodaj recenzję:
  • 23705
  • Producent: PHYTOPHARM KLĘKA
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 15,90 zł

  Przeznaczenie: Afty i choroby dziąseł
  Wiek: + 6
  Postać: Płyn
  Rodzaj rejestracji: Lek

  DENTOSEPT

  Działanie

  W skład leku Dentosept® wchodzi wyciąg etanolowy złożony z koszyczka rumianku, kory dębu, liści szałwii, ziela arniki, kłącza tataraku, ziela mięty pieprzowej, ziela tymianku. Lek stosowany jest tradycyjnie jako środek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i odkażającym. Produkt przeznaczony do stosowania tradycyjnego w wymienionych wskazaniach a jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

  Wskazania

  Lek tradycyjnie stosowany w:

  • zapaleniu dziąseł i jamy ustnej (w tym w zapaleniu języka),
  • powierzchniowym zapaleniu przyzębia,
  • jako środek ściągający, przeciwbakteryjny i przeciwzapalny,
  • w skłonności do krwawienia z dziąseł i pomocniczo w parodontozie jako środek ściągający.

  Przeciwskazania

  Nie należy stosować leku Dentosept®  u osób z nadwrażliwością na arnikę, rumianek lub inne rośliny z rodziny Asteraceae (Compositae).

  Zachować szczególną ostrożność stosując lek Dentosept®, ponieważ  dawka jednorazowa leku (10 ml) zawiera około 5,67 g etanolu. Preparat jest przeznaczony wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Zawartość etanolu w leku należy wziąć pod uwagę stosując u  kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz dzieci.

  Stosowanie leku Dentosept® u dzieci: Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania u dzieci. Ze względu na zawartość etanolu nie należy stosować leku u dzieci poniżej 6 roku życia. Stosowanie u dzieci starszych skonsultować z lekarzem.

  Ciąża i karmienie piersią: Z powodu braku danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się stosowania. Decyzję o użyciu leku może podjąć lekarz.

  Stosowanie

  Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, płukać 15% roztworem wodnym preparatu (około 10 ml preparatu rozcieńczyć w 1/4  szklanki wody). Jeśli objawy nasilają się lub nie ustępują po kilku dniach, należy skontaktować się z lekarzem.

  W przypadku wrażenia, że działanie leku Dentosept®  jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.W przypadku zażycia znacznie większej dawki leku Dentosept®. 

  Dotychczas nie odnotowano przypadków przedawkowania leku Dentosept®.

  Działania niepożądane:  Dotychczas nie są znane. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

  Skład

  Wyciąg etanolowy złożony z koszyczka rumianku, kory dębu, liści szałwii, ziela arniki, kłącza tataraku, ziela mięty pieprzowej, ziela tymianku.

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.