SEPTOLETE ULTRA O SMAKU CYTRYNY I CZARNEGO BZU X 16 PASTYLEK

 • Aňadir opinión:
  • 68081
  • Fabricante : KRKA
  • Código del fabricante: 5909991362935
  • Disponibilidad : Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 14.90 zł

  Przeznaczenie: Ból gardła, chrypka
  Wiek: + 6.
  Postać: Tabletki do ssania
  Rodzaj rejestracji: Lek

  SEPTOLETE ULTRA O SMAKU CYTRYNY I CZARNEGO BZU

  Działanie

  Septolete ultra o smaku cytryny i czarnego bzu zawiera substancje czynne: chlorowodorek benzydaminy i chlorek cetylopirydyniowy.

  Septolete ultra o smaku cytryny i czarnego bzu pastylki twarde jest lekiem przeciwzapalnym, przeciwbólowym i antyseptycznym do stosowania miejscowego w jamie ustnej. Pastylki odkażają jamę ustną i gardło oraz zmniejszają objawy zapalenia gardła, takie jak ból, zaczerwienienie, obrzęk, pieczenie oraz zaburzenie funkcjonowania.

  Septolete ultra o smaku cytryny i czarnego bzu pastylki twarde jest stosowany w leczeniu objawów bólu gardła związanego z łagodnymi zakażeniami w jamie ustnej i gardle (w tym zapalenie dziąseł i zapalenie gardła).

  Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub jeśli pacjent czuje się gorzej.

  Dawkowanie

  Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  Dorośli: zalecane dawkowanie to 3 do 4 pastylek twardych na dobę. Pastylkę należy wolno ssać w jamie ustnej co 3 do 6 godzin.

  Młodzież w wieku powyżej 12 lat: zalecane dawkowanie to 3 do 4 pastylek twardych na dobę. Pastylkę należy wolno ssać w jamie ustnej co 3 do 6 godzin.

  Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: zalecane dawkowanie to 3 pastylki twarde na dobę. Pastylkę należy wolno ssać w jamie ustnej co 3 do 6 godzin.

  Dzieci w wieku poniżej 6 lat: nie wolno stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

  Skład

  Substancjami czynnymi leku są: chlorowodorek benzydaminy i chlorek cetylopirydyniowy. Każda pastylka twarda zawiera 3 mg chlorowodorku benzydaminy i 1 mg chlorku cetylopirydyniowego. Pozostałe składniki leku to: olejek miętowy, lewomentol, sukraloza (E 955), kwas cytrynowy bezwodny (E 330), izomalt (typ M) (E 953), aromat cytrynowy (zawierający butylohydroksyanizol (E 320)), aromat kwiatu bzu (zawierający glikol propylenowy (E 1520)), barwnik kurkumina (E 100) (zawierająca benzoesan sodu (E 211)), kompleksy miedziowe chlorofiliny (E 141) (zawierające glikol propylenowy (E1520)).

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą