TASECTAN 250 MG X 20 TOREBEK

 • Aňadir opinión:
  • szt.
  • 31.90 zł

  Przeznaczenie: Biegunka
  Wiek: +3
  Postać: Saszetki
  Rodzaj rejestracji: Wyrób medyczny

  TASECTAN 250 MG

  Opis produktu

  Tasectan jest stosowany w celu przywrócenia fizjologicznych funkcji ścian jelita. Wyrób medyczny w postaci proszku w saszetkach dla dzieci łagodzi objawy biegunki różnego pochodzenia takich jak napięcie powłok brzusznych i częste wypróżnienia. Tianiny żelatyny - substancja czynna produktu nie ulega przemianie w żołądku. Tworzy warstwę chroniącą błonę śluzową jelita, zmniejszając częstotliwość i czas trwania biegunki. Tasectan 250 mg działa 12 godzin.

  Zastosowanie

  W celu przywrócenia fizjologicznych funkcji ścian jelita, kontrolowanie i łagodzenie objawów biegunki o różnej etiologii, takich jak napięcie powłok brzusznych i częste wypróżnienia. Czas jego działania wynosi 12 godzin.

  Sposób użycia

  Dzieci poniżej 3. roku życia: 1 saszetka co 6 godzin do ustąpienia objawów.

  Dzieci w wieku od 3 do 14 lat: 1-2 saszetki co 6 godzin do ustąpienia objawów.

  Zawartość saszetki należy zmieszać z niewielką ilością mleka, soku owocowego lub wody i natychmiast podać. Można ją również dodać do jogurtu lub jakiejkolwiek żywności. Nie należy podawać produktu bezpośrednio, bez zmieszania go z żywnością. 

  Przeciwwskazania

  Nie stosować u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na taninian żelatyny lub dowolny inny składnik produktu.

  Pomimo braku znanych zdarzeń niepożądanych nie poleca się stosowania tego produktu kobietom w ciąży lub karmiącym piersią, o ile lekarz nie zdecyduje inaczej.

  Składniki

  250 mg taninianu żelatyny (pochodzenia wołowego).

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.