VIRU PROTECT STADA SPRAY 7 ML

 • Aňadir opinión:
  • szt.
  • 30.69 zł

  Przeznaczenie: Przeziębienie ,grypa
  Wiek: +4
  Postać: Aerozol do gardła
  Rodzaj rejestracji: Wyrób medyczny

  VIRU PROTECT SPRAY

  Właściwości

  Miejscowe działanie preparatu polega na powlekaniu błony śluzowej jamy ustnej i gardła barierą ochronną, która stanowi zabezpieczenie przed wnikaniem wirusów. Bariera ochronna izoluje wirusy odpowiedzialne za przeziębienie, po czym je dezaktywuje. W ten sposób preparat utrudnia namnażanie wirusów oraz ich rozprzestrzenianie w organizmie. Zawarty w składzie glicerol tworzy barierę, zaś trypsyna niszczy u wirusów zdolność do wiązania się z komórkami, dzięki czemu hamuje infekcję. Wyrób medyczny Viru Protect Spray na wirusy zalecany jest do profilaktycznego stosowania w sytuacji, gdy istnieje duże ryzyko kontaktu z osobą przeziębioną (np. w środkach komunikacji publicznej). Ponadto zaleca się stosować spray w początkowej fazie przeziębienia, co pomoże skrócić czas trwania infekcji. Preparat wspiera leczenie przeziębienia i łagodzi jego objawy (np. ból gardła).

  Sposób użycia

  Stosować doustnie. Otworzyć usta, po czym dyszę aerozolu skierować na gardło. Dwa razy nacisnąć pompkę (dwa rozpylenia to jednorazowa dawka). Zaleca się aplikować co dwie godziny – do 6 razy dziennie. Najlepiej rozpocząć stosowanie sprayu od razu po potencjalnym kontakcie z osobą przeziębioną lub w momencie pojawienia się pierwszych objawów infekcji.

  Ważne

  Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu.

  Składniki

  Glicerol, woda, trypsyna z dorsza (naturalny enzym), etanol <1%, chlorek wapnia, trometamol, mentol. Informacje o alergenach: zawiera produkt pochodzący z ryb.

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.