FLEGAMINA AMBROXOLUM 0,015 G/5 ML SYROP 120 ML

 • Dodaj recenzję:
  • 69776
  • Producent: TEVA
  • Kod producenta: 5909991015558
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 17,90 zł

  Przeznaczenie: Przeciwkaszlowe, wykrztuśne
  Wiek: +12
  Postać: Syrop
  Rodzaj rejestracji: Lek

  FLEGAMINA AMBROXOLUM SYROP

  Opis

  Produkt leczniczy Flegamina ambroxolum 15 mg zawiera substancję czynną ambroksol, która pomaga zmniejszyć lepkość wydzieliny, zwiększa ilość śluzu oraz ułatwia jego transport w drogach oddechowych. Ponadto ułatwia odkrztuszanie oraz pomaga łagodzić kaszel. Lek przeznaczony dla osób dorosłych, stosowanie u dzieci należy skonsultować z lekarzem. Opakowanie zawiera 200 mililitrów.

  Wskazania

  Ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu.

  Działanie

  Flegamina ambroxolum syrop zawiera jako substancję czynną ambroksol, który działa wykrztuśnie i mukolitycznie (rozrzedza śluz). Zwiększa ilość śluzu w drogach oddechowych, zmniejsza jego lepkość, przyspiesza transport wydzieliny w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

  Przeciwwskazania

  Nadwrażliwość na ambroksolu chlorowodorek, bromoheksynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, stosowanie u dzieci w wieku poniżej 2 lat, Dziedziczne, rzadko występujące stany nietolerancji substancji pomocniczych. Nie zaleca się stosowania leku Flegamina ambroxolum w czasie ciąży, zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży. Ambroksol przenika do mleka kobiecego. Nie zaleca się stosowania leku Flegamina ambroxolum w okresie karmienia piersią.

  Stosowanie

  Lek Flegamina ambroxolum zawsze należy stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza, lub farmaceuty. Przed pierwszym zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

  Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: przez pierwsze 2 do 3 dni należy stosować 10 ml syropu (2 łyżki miarowe) 3 razy na dobę; następnie dawkę należy zmniejszyć do 10 ml syropu (2 łyżki miarowe) 2 razy na dobę.

  Nie stosować u dzieci bez porozumienia z lekarzem. Jeżeli leczenie trwa dłużej niż 7 do 14 dni, dawkę należy zmniejszyć. Lek należy przyjmować po posiłku. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Pacjent nie powinien stosować leku dłużej niż 4 do 5 dni bez konsultacji z lekarzem. 

  Możliwe działania niepożądane

  Flegamina ambroxolum może - podobnie, jak każdy inny lek - wywoływać działania niepożądane. Należy pamiętać, że nie u każdego one wystąpią.

  Lek może mieć lekkie działanie przeczyszczające.

  Środki ostrożności

  Zachować szczególną ostrożność stosując lek Flegamina ambroxolum:

  • jeśli pacjent ma chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, ponieważ lek ma niekorzystny wpływ na błonę śluzową żołądka,
  • jeśli u pacjenta stwierdzono zaburzenia czynności wątroby lub nerek, przed zastosowaniem leku należy zasięgnąć porady lekarza,
  • jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek zmiany na skórze lub błonach śluzowych, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza i przerwać stosowanie leku Flegamina ambroxolum.
  • jeśli pacjent ma astmę, ponieważ lek może początkowo nasilać kaszel,
  • jeśli pacjent ma osłabiony odruch kaszlowy lub zaburzenia oczyszczania rzęskowego oskrzeli, ponieważ rozrzedzona wydzielina może zalegać w drogach oddechowych. Upłynnienie dużej ilości wydzieliny u pacjentów unieruchomionych i w ciężkim stanie oraz u małych dzieci musi być związane z jej odsysaniem. U takich pacjentów nie należy podawać leków hamujących odruch kaszlu, ponieważ może dojść do nagromadzenia się wydzieliny w drogach oddechowych.

  Flegamina ambroxolum może wchodzić w interakcje z innymi lekami, które są przyjmowane jednocześnie. Dotyczy to głównie następujących grup leków: antybiotyki, np. amoksycylina, cefuroksym, erytromycyna, doksycyklina oraz leki przeciwkaszlowe, np. kodeina.

  Skład

  5 ml syropu (1 łyżka miarowa) zawiera 15 mg ambroksolu chlorowodorku (Ambroxoli hydrochloridum)

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.