LIPS X 30 TABLETKI

 • Dodaj recenzję:
  • 53835
  • Producent: PHARMACY LABORATORIES
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 8,50 zł

  Przeznaczenie: Afty i choroby dziąseł, Zajady
  Postać: Tabletki
  Rodzaj rejestracji: Suplementy diety

  LIPS TABLETKI

  Wskazania

  LIPS tabletki jest preparatem uzupełniającym dietę w ryboflawinę oraz substancje czynne wyciągu z szałwii, które likwidują objawy niedoborów witamin oraz objawy obniżonej odporności charakteryzujące się skłonnością do: pękania skóry w kącikach ust; zakażeń pękających kącików ust (tzw. zajady); zakażeń języka i błon śluzowych jamy ustnej (tzw. afty lub pleśniawki).

  Działanie

  Substancje czynne zawarte w ekstrakcie z szałwii (garbniki, kwasy wielofenolowe oraz niektóre składniki szałwiowego olejku eterycznego) wykazują działanie ściągające, hamują wzrost lub całkowicie zwalczają wiele rodzajów bakterii. Krótkotrwałe włączenie do diety wyciągu z szałwii w połączeniu z dużą porcją ryboflawiny – składników LIPS - szybko (w ciągu 1-2 dni) skutkuje złagodzeniem objawów pękania skóry w kącikach ust, zakażeń błon śluzowych języka i wewnętrznych części jamy ustnej. Profilaktyczne stosowanie składników suplementu LIPS eliminuje nawroty powyższych objawów niedoborów.

  Stosowanie

  W przypadku wystąpienia objawów niedoborów u dorosłych i dzieci od 12 lat zastosować: 2 tabletki od trzech do pięciu razy dziennie przez pierwsze 2 dni oraz przez kolejne 2 dni - 2 tabletki raz dziennie (najlepiej rano). Objawy powinny ustąpić do 6 godzin od przyjęcia ostatniej porcji w pierwszej dobie przyjmowania preparatu.

  W profilaktyce nawrotów stosować 1 tabletkę dziennie przez okres minimum 30 dni.

  Stosowanie u dzieci:

  Od 4 lat - 1 tabletka 2 razy dziennie

  Od 9 lat - 1 tabletka 3 razy dziennie

  Składniki

  1 tabletka: 50 mg ekstraktu z szałwii lekarskiej, 3 mg rybofawiny

  Informacje dodatkowe

  Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety ani zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia.