MICRODUO KROPLE DOUSTNE Z ZAKRAPLACZEM 20 ML

 • Dodaj recenzję:
  • 21081
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 29,99 zł

  Przeznaczenie: Kolka, Wzdęcia

  MICRODUO KROPLE DOUSTNE Z ZAKRAPLACZEM 20 ML

   

  Wskazania i właściwości

  Zawiesina MICRODUO dzięki połączeniu symetykonu ( składnik aktywny) i probiotyku ( aktywna substancja pomocnicza) chroni i regeneruje biologiczną barierę jelitową ( florę jelitową) i jednocześnie zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków powietrza w żołądku w celu eliminacji wyżej wymienionych objawów.

  Główną rolę w produkcie pełni symetykon ( aktywowany metylopolisiloksan), chemicznie obojętny polimer metylosiloksanu, którego właściwością chemiczno - fizyczną jest obniżanie napięcia powierzchniowego. Działanie symetykonu polega na tym, że pęcherzyki gazu z przewodu pokarmowego łączą się tworząc wolny gaz, który jest łatwo eliminowany.

  Łagodzi to wszystko dokuczliwe objawy (ból, skurcze, uczucie napięcia, odbijanie, gazy) związane ze wzdęciami, typowe dla wielu chorób przewodu pokarmowego. Działanie symetykonu wspomagane jest przez Saccharomyces Boulardii jako tymczasowa flora chroni układ pokarmowy i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie oraz odbudowę mikroflory. Po zakończeniu stosowania, skladnik ten jest wydalany z organizmu w ciągu kilku dni.

   

  Dawkowanie i sposób podawania


  Dawka pojedyncza: 20 kropli, co odpowiada 40mg symetykonu.

  Dorośli 20 - 40 kropli (można rozcieńczyć w płynie), najlepiej po posiłkach, 2-4 razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza.
  Dzieci 20 kropli najlepiej po posiłkach, 1-3 razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza.
  Niemowlęta 20 kropli najlepiej po posiłkach, 1-2 razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

   

  Składniki

   

  MICRODUO jest wyrobem medycznym. Opakowanie zawiera butelkę 20ml z zakraplaczem (zawierającą emulsję symetykonu w roztworze wodnym) i saszetkę (zawierającą 2g Saccharomyces Boulardii).