NIFUROKSAZYD 100 MG X 24 TABLETKI

 • Dodaj recenzję:
  • 52707
  • Producent: HASCO-LEK
  • Kod producenta: 5909991089719
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h

  • Historia ceny
  • szt.
  • 7,89 zł

  Przeznaczenie: Biegunka
  Wiek: + 6
  Postać: Tabletki
  Rodzaj rejestracji: Lek

  NIFUROKSAZYD 100 MG

  Działanie

  Nifuroksazyd wykazuje działanie przeciwbakteryjne wobec większości bakterii wywołujących zakażenie jelitowe. Lek działa na ziarniaki Gram-dodatnie z rodzaju Staphylococcus i Streptococcus oraz drobnoustroje Gram-ujemne. nie działa na bakterie z rodzaju Proteus, Pseudomonas, Providentia. Nie zaburza prawidłowej równowagi mikrobiologicznej przewodu pokarmowego. Lek działa szybko, wyłącznie w świetle jelit, nie wchłania się z przewodu pokarmowego, nie wywiera działania ogólnego. jest szybko wydalany z organizmu.

  Wskazania

  Lek stosuje się w ostrej lub przewlekłej biegunce w przebiegu zakażeń bakteryjnych przewodu pokarmowego.

  Dawkowanie

  Lek stosuje się doustnie.

  Dorośli: 800 mg na dobę w 2-4 dawkach podzielonych.

  Dzieci w wieku powyżej 6 lat: 600-800 mg na dobę w 2-4 dawkach podzielonych.

  Przeciwwskazania

  Nadwrażliwość na nifuroksazyd, pochodne 5-nitrofuranu lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku.

  Działania niepożądane

  Nifuroksazyd jest zwykle dobrze tolerowany. Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości objawiające się skórnymi odczynami alergicznymi.

  Skład

  1 tabletka zawiera:Substancje czynne: Nifuroksazyd 100 mg. Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, powidon, magnezu stearynian.Skład otoczki: alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, lak aluminiowy żółcieni chinolinowej E104, talk, tytanu dwutlenek, żółcień pomarańczowa E110, lak aluminiowy indygokarminy E132.

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.