PARACETAMOL 500 MG X 50 TABLETKI
- Dodaj recenzję: (Zobacz recenzje)
- Kod: 54020
- Producent: SYNOPTIS PHARMA
- Kod producenta: 5909990642595
-
Dostępność:
Zapytaj o dostępność
-
Historia ceny
Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 7,89 zł brutto
- szt.
- 8,99 zł
-
Płatność gotówką, Płatność przelewem PLN lub EURO, Karty płatnicze i kredytowe, SZYBKIE PŁATNOŚCI ONLINE , BLIK, GOOGLE PAY
Jeżeli nie mogą Państwo odszukać danego leku, proszimy o kontakt. Apteka internetowa prowadzi również konsultacje farmaceutyczne +48 12 446 67 96
+48 12 446 67 96
Przeznaczenie: | Ból i gorączka, Przeziębienie ,grypa |
Wiek: | +12 |
Postać: | Tabletki |
Rodzaj rejestracji: | Lek |
PARACETAMOL 500 MG
Wskazania
- Jako lek przeciwgorączkowy (stany gorączkowe np. w przebiegu chorób infekcyjnych, przeziębienia, grypy),
- Jako lek przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy - w tym migrenowe, ucha, zębów, miesiączkowe, nerwobóle, bóle reumatyczne, mięśniowo-powięziowe, kostne, pooperacyjne i inne).
Działanie
Paracetamol - jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Działanie to wynika głównie ze zdolności paracetamolu do hamowania syntezy prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym.
Dawkowanie
Dorośli: 1-2 tabl. jednorazowo; dawki można powtarzać nie częściej niż co 4 h 2-4 razy dziennie. Przy długotrwałym stosowaniu nie przekraczać 2,6 g/dobę. W leczeniu bólów nowotworowych zazwyczaj 10 mg/kg m.c./dawkę co 4 h często w połączeniu z lekami o innym mechanizmie działania.
Dzieci powyżej 3 m.ż.: 10 mg/kg m.c. nie częściej niż co 6 h. Nie przyjmować przez okres dłuższy niż kilka dni bez porady lekarza. Przyjmować doustnie; przyjęcie przed jedzeniem zwiększa efektywność leku.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na lek, wrodzony niedobór G-6-PD, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, choroba alkoholowa; niedokrwistość, nadciśnienie tętnicze; niemowlęta poniżej 3 m.ż. Stosując paracetamol należy zachować ostrożność u pacjentów z wrodzonym niedoborem reduktazy methemoglobinowej, astmą oskrzelową uczulonych na aspirynę, osób głodzonych oraz w przypadku stosowania powtarzanych dawek u pacjentów z upośledzeniem czynności wątroby. Ciąża - kategoria B; nie zaleca się stosowania w I trymestrze ciąży. Nie stosować łącznie z rifampicyną lub barbituranami.
Skład
1 tabl. zawiera 500 mg paracetamolu.
Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.