RANIGAST S-O-S 200 ML

 • Dodaj recenzję:
  • 71091
  • Producent: POLPHARMA
  • Kod producenta: 5909990770922
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h

  • Historia ceny
  • szt.
  • 16,39 zł

  Przeznaczenie: Rreflux żołądkowo-przełykowy
  Wiek: + 6
  Rodzaj rejestracji: Wyrób medyczny

  RANIGAST S-O-S

  Opis

  Ranigast® SOS Mleczko to wyrób medyczny w postaci zawiesiny doustnej o delikatnym smaku przeznaczony do stosowania w celu łagodzenia objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, którego objawami są zgaga, tzw. kwaśne odbijanie, ból brzucha oraz ból i pieczenie w przełyku. Dodatkowo składniki aktywne wyrobu zapewniają ochronę śluzówki żołądka przed uszkodzeniami, które mogą być wywołane przez spadek pH kwasów żołądkowych związany z nadkwaśnością. Mleczko pozwala zmniejszyć nadkwaśność, tym samym zapobiegając występowaniu uczucia pieczenia, bólu brzucha oraz niestrawności.

  Mleczko Ranigast® SOS zawiera kilka substancji aktywnych o synergistycznym działaniu w kwaśnym środowisku żołądka, w tym alginian sodu, wodorowęglan potasu i węglan wapnia charakteryzujące się szybkim działaniem. Alginiany zaliczane są do polisacharydów, których włókna ulegają szybkiej żelifikacji w kwaśnym środowisku żołądka. Powstający w ten sposób żel tworzy na powierzchni błony śluzowej żołądka ochronną warstwę zabezpieczającą. Jednocześnie połączenie węglanu i wodorowęglanu pozwala na neutralizację kwasoty soku żołądkowego. Dodatkowo pęcherzyki dwutlenku węgla powstające w wyniku reakcji z kwasem solnym zostają uwięzione w żelu alginianowym, który następnie ulega przekształceniu w piankę unoszącą się na powierzchni soku żołądkowego i tworzącą barierę, która zmniejsza liczbę epizodów refluksu.

  Wyrób medyczny Ranigast® SOS Mleczko wykazuje skuteczność niezależnie od zasadniczej przyczyny problemu. Preparat można stosować zarówno u dorosłych jak i u dzieci w wieku 6 lat i starszych, również wspomagająco u pacjentów z zapaleniem żołądka.

  • Działa błyskawicznie od momentu przyjęcia
  • Przynosi ulgę od przełyku do żołądka mleczko niczym balsam pokrywa ścianki przełyku
  • Wyjątkowy skład sole zobojętniające + alginiany, które dodatkowo chronią śluzówkę żołądka
  • Również dla kobiet w ciąży i karmiących piersią po konsultacji z lekarzem

  Dawkowanie

  Dorośli i młodzież (12–18 lat) - zalecane dzienne dawkowanie to 1 łyżka stołowa (około 15 ml) po dwóch głównych posiłkach w ciągu dnia i przed snem, do momentu ustąpienia objawów.

  Dzieci (9-12 lat) - 2 łyżeczki (około 10 ml) po dwóch głównych posiłkach w ciągu dnia i przed snem do momentu ustąpienia objawów.

  Dzieci (6-9 lat) - 1 łyżeczka (około 5 ml) po dwóch głównych posiłkach w ciągu dnia i przed snem do momentu ustąpienia objawów.

  Jeśli po miesiącu stosowania produktu problem nadal występuje, należy skonsultować się z lekarzem.

  Dawki te skutecznie zmniejszają kwasotę soku żołądkowego i zapobiegają refluksowi żołądkowo-przełykowemu. Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

  Skład

  Alginian sodu, węglan wapnia, wodorowęglan potasu.

  Substancje pomocnicze: wyciąg z imbiru (aromat), olejek eteryczny z imbiru (aromat), aromaty anyżu i mleka, woda, karbomer, parahydroksybenzoesan metylowo-sodowy, sukraloza.

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.