Ze względu na dużą liczbę zamówień, wysyłki są realizowane dłużej niż zazwyczaj 2-7 dni roboczych.
W przypadku braku produktu w Państwa zamówieniu, będzie ono wysłane bez brakującego produktu (środki finansowe zostaną zwrócone).
Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

TEST DO WYKRYWANIA NARKOTYKÓW W MOCZU MULTITEST

 • Dodaj recenzję:
  • 53398
  • Producent: SENTINEL
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 24,90 zł

  Przeznaczenie: Testy diagnostyczne

  Opis:

  MORFINA: Morfina, heroina i kodeina (leki makowcowe, inaczej opiaty) są pozyskiwane z żywicy maku lekarskiego (opium). Morfina posiada właściwości narkotyczne i przeciwbólowe, działa na ośrodkowy układ nerwowy. Heroina ma podobne działanie jak morfina, ale wielokrotnie silniejsze. Heroina ma postać białego (z brązowymi domieszkami), krystalicznego proszku, bez zapachu. „Polska heroina” tzw. kompot jest lekko oleistym płynem w kolorze jasno do ciemnobrązowego.
  Heroina szybko metabolizuje do morfiny i dlatego w moczu osoby zażywającej heroinę wykrywa się morfinę. Również kodeina w organizmie człowieka metabolizuje do morfiny. Używanie opiatów prowadzi do bardzo silnego uzależnienia psychicznego i fizycznego.
  Morfinę obecną w moczu wykrywa się do 3 dni od momentu użycia opiatów: morfiny, heroiny lub tzw. kompotu.

  THC  / MARIHUANA: Marihuana jest środkiem halucynogennym otrzymywanym z młodych liści i kwitnących części roślin zwanych konopiami indyjskimi. Haszysz jest żywicą zbieraną ze szczytów roślin konopi o kwiatostanach żeńskich. Głównym sposobem zażywania marihuany/ziela konopi a także haszyszu jest palenie. Efekt wywołany zapaleniem jednego papierosa pojawia się po 20- 30 minutach i trwa ok. 4 godzin.
  Kanabinoidy są stosowane w terapii ostrej jaskry i nudności wywołanych chemioterapią. Większe dawki powodują u osób uzależnionych zaburzenia centralnego układu nerwowego, zmienny nastrój, postrzeganie sensoryczne, brak koordynacji, osłabion± pamięć krótkotrwał±, niepokój, paranoję, depresję, dezorientację, halucynacje i przyśpieszone bicie serca.
  Po zażyciu marihuany czy haszyszu głównym produktem przemiany, która odbywa się w wątrobie, są kanabinoidy zawierające głównie metabolit karboksylowy (THC). THC utrzymuje się w organizmie człowieka na poziomie wykrywalnym przez 3 do 10 dni.

  KOKAINA: Otrzymywana z liści rośliny koki kokaina silnie stymuluje centralny układ nerwowy i służy do miejscowych znieczuleń. Występuje w postaci białego bezwonnego proszku rozpuszczalnego w wodzie. W tej formie najczęściej się ją wdycha (absorbuje przez błony śluzowe nosa), rozciera na dziąsłach lub wstrzykuje bezpośrednio do żyły. Do efektów wywołanych używaniem kokainy należy euforia, pewnosć siebie, poczucie rozpieraj±cej energii i towarzysz±ca temu zwiększona częstość akcji serca, rozszerzenie Ľrenic, gorączka, drżenie i pocenie się.
  Kokaina jest wydalana z moczem głównie jako benzoilecgonina, która może być wykryta do kilkunastu godzin po użyciu kokainy.

  AMFETAMINA: Amfetamina występuje w postaci białego proszku, tabletek, kapsułek lub kryształków. Może być zażywana doustnie, dożylnie lub przez palenie czy wdychanie. Małe dawki amfetaminy przyjmowane przez krótki okres powodują wzrost aktywności psychoruchowej, poczucie pewności siebie, euforię i objawy pobudzenia układu współczulnego. Większe dawki mogą prowadzić do zatrucia, któremu towarzyszy gonitwa myśli, bezsenność, niepokój i drżenie mięśni. Już kilkakrotne użycie amfetaminy prowadzi do silnego uzależnienia psychicznego.
  Amfetaminę można wykryć w czasie 2 do 3 dni od momentu użycia.

  MULTI Test należy stosować wówczas, gdy nie wiadomo dokładnie, który z narkotyków został użyty.

  MULTI Test jest testem wieloparametrowym i składa się z 4-ch pasków testowych umieszczonych w jednej plastikowej obudowie. Każdy pasek odpowiada za wykrycie innego narkotyku: morfiny, THC, kokainy i amfetaminy.

  Sposób użycia:

  Oznaczenie powinno być wykonane z próbki świeżego moczu zebranego do czystego i suchego pojemnika. Mocz może być pobrany o dowolnej porze dnia.
  Jeżeli badania nie można wykonać tuż po pobraniu moczu, wówczas badany mocz można przechować do 48 godzin w chłodziarce (temperatura 2 - 8° C). Przed wykonaniem badania pojemnik z moczem wystawić z chłodziarki i pozostawić przez pół godziny w temperaturze pokojowej.

  Następnie:

  • Tuż przed wykonaniem badania otworzyć foliową kopertkę przez jej rozdarcie. Wyjąć test chwytając za jego górną część. Zwrócić uwagę, aby nie dotykać palcami okienka wynikowego testu. W kopertce znajduje się również środek pochłaniający wilgoć, który należy wyrzucić.
  • Zdjąć plastikową osłonę z panela pasków testowych. Zanurzyć paski w badanym moczu do odpowiedniej głębokości – do strzałek MAX (nie wolno zanurzać powyżej dolnej krawędzi plastikowej obudowy testu).
  • Po upływie 10 do 15 sekund wyjąć panel testowy z badanego moczu i umieścić test na poziomej powierzchni.
  • Odczekać, aż w okienku wynikowym na każdym pasku pojawią się różowe prążki.
  • Wynik odczytywać niezależnie na każdym pasku pod koniec 5-tej minuty od momentu zanurzenia panela pasków testowych w moczu.

  UWAGA:Nie brać pod uwagę wyników otrzymanych po czasie dłuższym niż 5 minut. Po upływie 5 minut intensywność barwy prążków może ulec zmianie lub może pojawić się nowy prążek.

  INTERPRETACJA WYNIKÓW TESTU:

  Dodatni wynik - Pojawia się tylko jeden barwny prążek: w strefie kontrolnej C. Brak barwnego prążka w strefie testowej T. W badanym moczu stwierdza się obecność narkotyku.

  Ujemny wynik - Pojawiają się dwa barwne prążki: w strefie testowej T i kontrolnej C. Intensywność barwy prążka testowego może być słabsza lub mocniejsza niż prążka kontrolnego. W badanym moczu nie stwierdza się obecności narkotyku.

  Jeżeli na pasku testowym nie pojawi się prążek kontrolny C, to należy powtórzyć badanie używając nowego testu.

  Opakowanie:

  1 sztuka.