AKUSTONE ALERT 15 ML

 • Aňadir opinión:
 • Código: 70850
 • Fabricante: AFLOFARM
 • Código del fabricante: 5902802704023
 • Disponibilidad : Disponible Disponible

 • Historial de precios
  Precio más bajo 30 días antes del cambio: 22.99 zł bruto
 • szt.
 • 23.99 zł
 • Wysyłka do Polski od 15.80 zł

  Wysyłka do UE od 22.99 zł

  Wysyłka do Wielkiej Brytanii / Anglia od 59.90 zł

  Szczegółowe koszty wysyłek ->

 • Pago en efectivo, Pago a través de transferencia bancaria, Karty płatnicze i kredytowe, SZYBKIE PŁATNOŚCI ONLINE , BLIK, GOOGLE PAY, Przelewy24 - SZYBKIE PŁATNOŚCI ONLINE, BLIK

 • Jeżeli nie mogą Państwo odszukać danego leku, proszimy o kontakt.

  Apteka internetowa prowadzi również konsultacje farmaceutyczne


  +48 12 446 67 96

Przeznaczenie: Higiena uszu
Wiek: +1
Postać: Aerozol
Rodzaj rejestracji: Wyrób medyczny

AKUSTONE ALERT

Opis

AkusTone alert stwarza w zewnętrznym przewodzie słuchowym warunki hamujące rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów, takich jak bakterie i grzyby, będących głównymi przyczynami zapalenia ucha zewnętrznego. Dodatkowo w wyrobie zastosowane zostały olejki zapachowe: geraniowy i z drzewa herbacianego, będące jednocześnie naturalnymi konserwantami zapobiegającymi rozwojowi drobnoustrojów. Zawarty w kroplach glicerol, dzięki właściwościom nawilżającym i powlekającym łagodzi podrażnienia, a także zmiękcza naciskający na ścianki przewodu słuchowego czop woskowinowy, ułatwiając jego usuniecie. AkusTone alert może być również stosowany zapobiegawczo u osób z tendencją do nawracających infekcji zewnętrznego przewodu słuchowego związanych z częstym lub długim kontaktem z wodą (tzw. ucho pływaka).

AkusTone alert zalecany jest w stanach zapalnych ucha zewnętrznego (Otitis externa) objawiających się bólem, świądem i zaczerwienieniem oraz związanych np. z nieprawidłową higieną, obecnością czopa woskowinowego lub tzw. uchem pływaka.

Wskazania

 • zalecany jest w stanach zapalanych ucha zewnętrznego (Otitis externa), objawiających się: - bólem, - świądem, - zaczerwienieniem,
 • stwarza warunki hamujące rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów,
 • nawilża i łagodzi podrażnienia,
 • do stosowania zapobiegawczego u osób z tendencją do występowania tzw. ucha pływaka

Wyrób przeznaczony jest do miejscowego stosowania w przewodzie słuchowym zewnętrznym przez dorosłych i dzieci powyżej 3. roku życia.

Dawkowanie

W stanach zapalnych ucha zewnętrznego, o ile lekarz nie zaleci inaczej: 1-2 kropli 3-4 razy dziennie.

W celu zapobiegania infekcjom zewnętrznego przewodu słuchowego (tzw. ucho pływaka): 1-2 kropli po kąpieli w basenie.

Kroplomierza (końcówki aplikatora) nie należy wsuwać głęboko do ucha żeby nie uszkodzić narządu słuchu.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu.

Nie stosować w przypadku perforacji błony bębenkowej, otwartych ran lub gdy w uchu znajduje się ciało obce a także równocześnie z innymi miejscowo działającymi produktami do uszu.

Nie stosować do oczu, nosa lub jamy ustnej.

Nie należy podawać wyrobu do ucha z założonym aparatem słuchowym.

Wyrób należy aplikować co najmniej na godzinę przed włożeniem aparatu słuchowego.

Uwagi

Każdy silny ból ucha jest wskazaniem do konsultacji z lekarzem. Ból ucha u dzieci należy zawsze skonsultować z lekarzem. Wyrób jest przeznaczony do stosowania doraźnego. Jeżeli po upływie 2 dni nie nastąpi poprawa lub w okresie do 2 dni od rozpoczęcia stosowania pacjent czuje się gorzej, należy zasięgnąć porady lekarza. Wystąpienie dodatkowych objawów takich jak gorączka, wyciek z ucha lub podejrzenie obecności ciała obcego w przewodzie słuchowym jest wskazaniem do konsultacji z lekarzem.

Opakowanie

15 ml

Skład

Woda oczyszczona, glicerol, polisorbat 80, olejek z drzewa herbacianego, chlorek cetylopirydyniowy, kwas octowy, olejek geraniowy, octan sodu.

Informacje dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.