HASCOSEPT SMAK MIĘTOWY X 24 PASTYLKI

 • Dodaj recenzję:
  • 70618
  • Producent: HASCO-LEK
  • Kod producenta: 5909991422035
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 21,90 zł

  Przeznaczenie: Ból gardła, chrypka
  Wiek: + 6
  Postać: Pastylki
  Rodzaj rejestracji: Lek

  HASCOSEPT SMAK MIĘTOWY

  Opis

  Lek do stosowania u osób dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia w miejscowym leczeniu objawów związanych ze stanem zapalnym jamy ustnej i gardła. Produkt leczniczy Hascosept smak miętowy to pastylki twarde do ssania zawierające benzydaminę. Jest to substancja czynna, która należy do indolowych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wykazuje ona właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, miejscowo znieczulające i odkażające. Benzydamina podawana miejscowo dobrze się wchłania i osiąga wysokie stężenie w tkankach, które objęte są procesem zapalnym.

  Wskazania

  Produkt leczniczy Hascosept smak miętowy wskazany do stosowania w leczeniu objawów takich jak ból, zaczerwienienie i obrzęk, które są objawami stanu zapalnego jamy ustnej i gardła. Lek dla osób dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia.

  Dawkowanie

  Stosować lek według zaleceń na ulotce lub według wskazań lekarza. Zalecane dawkowanie dla osób dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia: stosować po jednej pastylce trzy razy na dobę. Nie należy stosować dawki większej niż zalecona. Nie stosować leku w sposób ciągły dłużej niż przez 7 dni. U dzieci od 6. do 11. roku życia lek należy stosować pod kontrolą osoby dorosłej. Pastylek nie połykać i nie żuć, należy je ssać powoli. W przypadku braku poprawy lub nasilania się objawów po 3 dniach stosowania leku należy skontaktować się z lekarzem.

  Przeciwwskazania

  Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

  Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku, jednak nie należy przyjmować leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

  Ze względu na zawartość izomaltu w przypadku osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów możliwość zastosowania leku należy omówić z lekarzem.

  Zaleca się zachować ostrożność, jeśli wcześniej występowała astma oskrzelowa.

  Działania niepożądane

  Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Częstość nieznana: reakcje alergiczne (również ciężkie). W przypadku wystąpienia następujących objawów należy natychmiast skonsultować się z lekarzem: nagły obrzęk jamy ustnej lub gardła, trudności w oddychaniu, wysypka lub świąd (zwłaszcza obejmujące całe ciało). Niezbyt często: reakcje skórne w wyniku nadwrażliwości na światło. Rzadko: pieczenie lub suchość w jamie ustnej (w celu zmniejszenia odczuwania tych objawów zaleca się wypijać powoli szklankę wody). Bardzo rzadko: skurcz krtani. Nieznana częstość: przedwczesne zamknięcie przewodu tętniczego u płodu, reakcja alergiczna (nadwrażliwość), ciężka reakcja alergiczna (wstrząs anafilaktyczny) z takimi objawami jak: trudności w oddychaniu, ból lub ucisk w klatce piersiowej i/lub uczucie zawrotów głowy, silny świąd skóry lub wystające guzki na skórze, obrzęk twarzy, warg, języka i/lub gardła (taka reakcja może zagrażać życiu), niedoczulica jamy ustnej (miejscowa utrata wrażliwości błony śluzowej jamy ustnej).

  Skład

  Substancja czynna: benzydaminy chlorowodorek (Benzydamini hydrochloridum). Jedna pastylka twarda zawiera 3mg benzydaminy chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: izomalt (E 953), acesulfam potasowy (E 950), kwas cytrynowy jednowodny, lewomentol, aromat miętowy, żółcień chinolinowa (E 104), błękit patentowy V(E 131).

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.