LIOTON 1000 ŻEL 50 G

 • Dodaj recenzję:
  • 23662
  • Producent: MENARINI
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 26,99 zł

  Przeznaczenie: Blizny, Stłuczenia, Zwichnięcia, Żylaki i hemoroidy
  Wiek: Dorośli
  Postać: Żel
  Rodzaj rejestracji: Lek

  LIOTON 1000 ŻEL

  Wskazania

  Wspomagająco w chorobach żył powierzchownych: w zapaleniu żył, zakrzepowym zapaleniu żył, żylakach kończyn dolnych, krwiakach podskórnych, stłuczeniach, obrzękach oraz w zapobieganiu i leczeniu przerosłych blizn i bliznowców.

  Działanie

  Preparat do stosowania zewnętrznego wykazujący miejscowe działanie przeciwzakrzepowe. Heparyna zapobiega powstawaniu powierzchownych zakrzepów i ułatwia rozpuszczanie już istniejących, a także przyspiesza wchłanianie krwiaków i nacieków. Hamuje powierzchowne procesy zapalne przez unieczynnianie enzymów, m.in. hialuronidazy i fosfatazy. Normalizuje lepkość krwi, przepuszczalność naczyń i zdolność wiązania wody przez międzykomórkową tkankę podskórną. Działa długotrwale, łagodzi ból i uczucie napięcia, poprawia metabolizm podskórnej tkanki łącznej, skracając czas choroby.

  Stosowanie

  Zewnętrznie

  Dorośli i dzieci: 1-3 razy dziennie nanieść na skórę średnio 3-10 cm żelu, następnie delikatnie wmasować.

  Przeciwskazania

  Nadwrażliwość na heparynę. Nie stosować na otwarte rany, błony śluzowe i w okolicy oczu, a także na zmiany skórne niewiadomego pochodzenia oraz na zakażenia ropne skóry. Ostrożnie stosować u pacjentów ze skazą krwotoczną.

  Skład

  Substancja czynna: 1 g żelu zawiera 8,5 mg (1000 j.m.) soli sodowej heparyny.

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.