STARAZOLIN SUCHE I PODRAŻNIONE OCZY KROPLE 10 ML

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 71198
 • Producent: POLPHARMA
 • Kod producenta: 5903060617353
 • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 32,99 zł brutto
 • szt.
 • 32,99 zł
 • Wysyłka do Polski od 15.80 zł

  Wysyłka do UE od 22.99 zł

  Wysyłka do Wielkiej Brytanii / Anglia od 59.90 zł

  Szczegółowe koszty wysyłek ->

 • Płatność gotówką, Płatność przelewem PLN, EURO, FUNTY, Karty płatnicze i kredytowe, SZYBKIE PŁATNOŚCI ONLINE , BLIK, GOOGLE PAY, Przelewy24 - SZYBKIE PŁATNOŚCI ONLINE, BLIK

 • Jeżeli nie mogą Państwo odszukać danego leku, proszimy o kontakt.

  Apteka internetowa prowadzi również konsultacje farmaceutyczne


  +48 12 446 67 96

Przeznaczenie: Zespół suchego oka
Wiek: Dorośli
Postać: Krople
Rodzaj rejestracji: Wyrób medyczny

STARAZOLIN SUCHE I PODRAŻNIONE OCZY KROPLE

Opis produktu

Starazolin® Suche i Podrażnione Oczy to wyrób medyczny w postaci kropli o działaniu nawilżającym, łagodzącym oraz ochronnym. Dodatkowo krople ułatwiają regenerację powierzchni oka oraz stabilizują film łzowy.

Preparat przeznaczony jest do stosowania w celu zmniejszenia nasilenia objawów łagodnej do umiarkowanej postaci zespołu suchego oka lub w przypadku występowania podrażnień powierzchni oka, w tym spowodowanych czynnikami zewnętrznymi takimi jak wiatr, słońce, chlorowana woda czy farmakoterapia, noszeniem soczewek kontaktowych, interwencjami diagnostycznymi lub chirurgicznymi związanymi z gałką oczną. Krople mogą być również stosowanie w przypadku pojawiającego się zmęczenia oczu wywołanego m.in. długotrwałą pracą przed monitorem komputera lub długim prowadzeniem samochodu. Typowymi objawami podrażnienia mechanicznego oka jest pieczenie, swędzenie oraz łzawienie.

Formuła kropli do oczu Starazolin® charakteryzuje się podwójnym działaniem. Zawarty w składzie hialuronian sodu nawilża i stabilizuje film łzowy. Jednocześnie dekspantenol łagodzi, chroni oraz ułatwia regenerację powierzchni oka. Co ważne formuła kropli nie zawiera konserwantów i jest odpowiednia również dla osób noszących szkła kontaktowe. Regularne stosowanie produktu Starazolin® Suche i Podrażnione Oczy przynosi szybką ulgę i łagodzi objawy zespołu suchego oka, w tym uczucie piasku pod powiekami, podrażnienia oraz suchości i może jednocześnie może zapobiegać powstawaniu ewentualnych powikłań.

Zastosowanie

Zmniejszenie nasilenia objawów łagodnej do umiarkowanej postaci zespołu suchego oka.

Łagodzenie podrażnień powierzchni oka, w tym wywołanych zmęczeniem, czynnikami zewnętrznymi, stosowaniem leków, zmianami hormonalnymi lub chorobą.

Sposób użycia

Aplikować jednorazowo 1-2 krople do oczu, kilkukrotnie mrugając, aby roztwór uległ równomiernemu rozprowadzeniu na powierzchni oka.

W zależności od indywidualnych potrzeb stosować kilka razy na dobę.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość (uczulenie) na hialuronian sodu, dekspantenol lub którykolwiek z pozostałych składników produktu.

Ważne wskazówki

Aby zapewnić bezpieczne stosowanie i higienę, każda butelka powinna być używana tylko przez jedną osobę.

Nie są znane interakcje produktu Starazolin® Suche i Podrażnione Oczy z płynami do soczewek kontaktowych, innymi kroplami do oczu lub miejscowymi maściami do oczu; w przypadku zastosowania innego produktu do oczu należy odczekać 15 minut pomiędzy aplikacjami.

Przechowywać produkt w temperaturze do 25℃ w oryginalnym opakowaniu, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Ostrzeżenia

W razie wystąpienia reakcji alergicznej należy natychmiast przerwać stosowanie produktu i skontaktować się z lekarzem.

Bezpośrednio po podaniu kropli może dojść do osłabienia ostrości widzenia; zaleca się, aby bezpośrednio po zastosowaniu produktu powstrzymać się od prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn i poczekać do odzyskania ostrości widzenia.

Nie stosować produktu w przypadku stwierdzenia, że buteleczka lub aplikator są uszkodzone.

Składniki

Chlorek sodu, diwodorofosforan sodu dwuwodny, wodorofosforan sodu bezwodny, hialuronian sodu 0,15%, dekspantenol 2%, woda oczyszczona.

Informacje dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.