STREPSILS INTENSIVE X 16 TABLETKI DO SSANIA

  • szt.
  • 25,19 zł

Przeznaczenie: Ból gardła, chrypka
Wiek: + 13
Postać: Tabletki
Rodzaj rejestracji: Lek

 

STREPSILS INTENSIVE

Wskazania

Objawowe leczenie bólu gardła.

Działanie

Preparat o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Działa w miejscu powstawania ostrego bólu gardła. Działanie rozpoczyna się po 30 min od przyjęcia i utrzymuje się do 3 h.

Dawkowanie

Doustnie.

Dorośli i dzieci od 13 r.ż. 1 tabl. co 3-6 h, maksymalnie 5 tabl. na dobę. Tabletki ssać powoli.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu lub inne NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy. Objawy nadwrażliwości w postaci skurczów oskrzeli, kataru lub pokrzywki po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ. Czynna lub przebyta choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy.

Dzieci poniżej 13 r.ż.

Ostrożnie stosować w przypadku astmy oskrzelowej, zaburzeń czynności wątroby, nerek lub serca, nadciśnienia, zaburzeń krzepnięcia krwi, cukrzycy.

Nie należy stosować w III trymestrze ciąży.

Skład

1 tabletka do ssania zawiera: 8,75 mg flurbiprofenu. Substancje pomocnicze: syrop sacharozowy, syrop glukozowy, makrogol 300, potasu wodorotlenek, aromat cytrynowy, lewomentol, miód

Informacje dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.