XYLORIN (XYLORHIN) AEROZOL 18 ML

 • Dodaj recenzję:
  • 57695
  • Producent: OMEGA PHARMA
  • Kod producenta: 5909990170210
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 13,99 zł

  Przeznaczenie: Katar
  Wiek: + 5 miesięcy
  Postać: Aerozol do nosa
  Rodzaj rejestracji: Lek

  XYLORIN (XYLORHIN) AEROZOL

  Wskazania

  Leczenie objawowe zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.

  Działanie

  Xylorin aerozol do nosa zawiera chlorowodorek ksylometazoliny. Lek powoduje skurcz drobnych tętniczek nosa, zmniejszając obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Prowadzi to do udrożnienia nosa, ułatwia oddychanie przez nos i zmniejsza ilość zalegającej wydzieliny. Po rozpyleniu leku na błonę śluzową nosa miejscowe obkurczenie naczyń krwionośnych występuje po 5-10 minutach i utrzymuje się przez 5 do 6 godzin.

  Stosowanie

  Dorośli: 1-3 krople żelu (0,05% lub 0,1%) lub 1-2 dawki płynu do rozpylania do każdego przewodu nosowego.

  Dzieci: 5 m.ż.-6 r.ż. - 1-2 krople żelu 0,05% do każdego przewodu nosowego; od 7 r.ż. - 1-3 krople żelu 0,05% lub 1 kropla żelu 0,1% lub 1-2 dawki płynu do rozpylania do każdego przewodu nosowego.

  Preparat należy stosować co 8 h przez 3-5 dni.

  Działania niepożądane

  Rzadko może wystąpić podrażnienie błony śluzowej nosa i uczucie pieczenia w nosie, suchość błony śluzowej nosa, kichanie, bóle głowy, zaburzenia widzenia, zaburzenia snu, uogólniona reakcja alergiczna, przyspieszenie czynności serca, zaburzenia rytmu serca.

  Dłuższe niż zalecane stosowanie leku może doprowadzić do nawrotów przekrwień błony śluzowej nosa, charakteryzującego się przewlekłym zaczerwienieniem, obrzękiem i katarem.

  Długotrwałe stosowanie może prowadzić do wtórnego tzw. polekowego zapalenia błony śluzowej nosa, opornego na leczenie.

  Skład

  Chlorowodorek ksylometazoliny 550 mcg, substancje pomocnicze: sodu octan bezwodny, kwas octowy, sodu chlorek, benzalkoniowy bromek, woda oczyszczona.

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.