HASCOSEPT SMAK CYTRYNOWO-MIODOWY X 24 PASTYLKI

 • Dodaj recenzję:
  • 70617
  • Producent: HASCO-LEK
  • Kod producenta: 5909991421991
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 21,90 zł

  Przeznaczenie: Ból gardła, chrypka
  Wiek: + 6
  Postać: Pastylki
  Rodzaj rejestracji: Lek

  HASCOSEPT SMAK CYTRYNOWO-MIODOWY

  Wskazania

  Hascosept smak cytrynowo-miodowy – lek do stosowania w leczeniu dolegliwości i objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła. Dla dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia.

  Właściwości

  Lek w postaci tabletek do ssania, zawierający benzydaminę, należącą do indolowych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) do stosowania miejscowego i ogólnego.

  Benzydamina wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe oraz działa miejscowo znieczulająco i odkażająco. Po podaniu miejscowym lek dobrze się wchłania, osiągając wysokie stężenie w tkankach objętych procesem zapalnym.

  Stosowanie

  Dorośli i dzieci powyżej 6 lat - zalecana dawka to jedna pastylka 3 razy na dobę. Pastylkę należy ssać powoli. Nie żuć ani nie połykać. Nie stosować dawki większej niż zalecana. Leczenie ciągłe nie powinno przekraczać 7 dni.

  Stosowanie u dzieci - ze względu na postać farmaceutyczną lek Hascosept nie powinien być stosowany u dzieci w wieku poniżej 6 lat.U dzieci w wieku od 6 do 11 lat, lek powinien być stosowany pod kontrolą osoby dorosłej.

  Składniki

  Substancją czynną leku jest benzydaminy chlorowodorek. Jedna pastylka twarda zawiera 3 mg benzydaminy chlorowodorku. Pozostałe składniki to: izomalt (E 953), acesulfam potasowy (E 950), kwas cytrynowy jednowodny, lewomentol, aromat cytrynowy, aromat miodowy, żółcień chinolinowa (E 104).

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.