SUPREMIN SYROP 4MG/5ML 200 ML

 • Dodaj recenzję:
  • 24182
  • Producent: TEVA
  • Dostępność: Towar na magazynie - Wysyłka 24h Towar na magazynie - Wysyłka 24h
  • szt.
  • 15,00 zł

  Przeznaczenie: Przeciwkaszlowe, wykrztuśne
  Postać: Syrop
  Rodzaj rejestracji: Lek

  SUPREMIN SYROP

  Wskazania

  Supremin jest lekiem przeciwkaszlowym, łagodzącym suchy ostry kaszel, przeznaczonym dla całej rodziny ( można go stosować u dzieci od 2 roku życia).

  Działanie

  Główny składnik – cytrynian butamiratu – zmniejsza częstość i natężenie kaszlu poprzez hamowanie odruchu kaszlowego. Obok działania przeciwkaszlowego butamirat rozkurcza mięśniówkę oskrzeli, ułatwiając oddychanie.

  Dawkowanie

  Przyjmować przed posiłkiem.

  Dzieci od 2 do 6 lat: 1 łyżeczka 3 razy na dobę

  Dzieci od 6 do 12 lat: 2 łyżeczki 3 razy na dobę

  Dzieci powyżej 12 lat: 3 łyżeczki 3 razy na dobę

  Dorośli: 3 łyżeczki 4 razy na dobę

  Przeciwwskazania

  Nadwrażliwość na butamirat lub pozostałe składniki preparatu. Fenyloketonuria. Preparatu nie należy stosować u pacjentów z objawami ciężkiego zahamowania czynności ośrodka oddechowego. Nie zaleca się stosowania leku w I trymestrze ciąży. W II i III trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią lek może być stosowany jedynie w przypadku konieczności. W rzadkich przypadkach może dochodzić do zmniejszenia zdolności prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.

  Skład

  1 łyżeczka zawiera 4mg cytrynianu butamiratu oraz substancje pomocnicze.

  Informacje dodatkowe

  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.